Hírfigyelő
Ismét árat emel a Spotify, cél az egymilliárd felhasználó
Ismét árat emel a népszerű zenei streaming szolgáltató, de több új funkcióit is bevezet. A Spotify célja...
Itt a nagy fehérorosz kukaterv: Belarusz akár el is húzhat Magyarország mellett
Ami nem újrahasznosítható, jobb, ha nem is gyártják.
Ukrán-orosz béketárgyalások - történelmi áthallások 1918 és 2025 között
Moszkva és Kijev az elmúlt évszázadok során hol hadban állt egymással, hol együttműködött.
Iskolakezdés Szerbiában - annyiba is kerülhet, mint a minimálbér
Az iskolakezdés Szerbiában sem olcsó mulatság, akár 400-500 euróba is kerülhet.
Ki nem találnánk, mi dönti romba a brit kocsmakultúrát
Állítólag a Z generáció a ludas.

Fontos döntéseket hozott szerdán a kormány, melyektől azt várják, hogy támogatják majd a belföldi turizmust a koronavírus-járvány miatti nehéz helyzetben – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A lépések elsősorban a SZÉP-kártyát népszerűségét növelhetik, így többen költhetik el belföldön a nyaralásra szánt összeget.

 

2020 június 30-ig a SZÉP-kártyára utalt összegek mentesülnek a szociális hozzájárulási adó alól – mondta a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely. Emellett a közszférában az évente rekreációra adható összeget az eddigi 200 ezer forintról 400 ezerre emelte a kormány, a versenyszférában pedig 450 ezerről 800 ezerre nő a keret. Ezzel párhuzamosan az egyes alszámlákra utalható maximális összeg is változik:

  • szálláshelyre 225 ezer helyett 400 ezer forintot lehet utalni,
  • vendéglátásra 150 ezer helyett 265 ezer forintot,
  • szabadidős szolgáltatásokra pedig 75 ezer helyett 135 ezer forintot.

Rendkívül fontos lesz a vendéglátásban, turizmusban, hogy minél többen a hazai turizmus élénkítésében vegyenek részt, így ellensúlyozni lehet az idei vagy akár a jövő évben kieső külföldi turizmust mondta Gulyás.

További intézkedésként hozzátette, hogy az idegenforgalmi adót a szállásadónak december 31-ig nem kell beszedni, de az állam a szokásos kiegészítést kifizeti nekik.

forrás :www.portfolio.hu

Naptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
2025. augusztus 24. vasárnap
Bertalan, Jonatán

Holnap
Lajos, Patrícia
napja lesz.

Belépési nyilatkozat

Pályázatok

Prevenció és egészséges életmódra törekvés a Dunaferr Ifjúsági Szervezetnél

Dunaferr Ifjúsági Szervezet fejlesztése képzésekkel

Társszervezetek