Hírfigyelő
Varsó fölé berepült drón: óriási fordulat, kiderült, egy ukrán férfi követte el – máris kiutasították Lengyelországból
Korábban azt állították, fehérorosz állampolgárok felelősek az incidensért.
Mostantól hivatalos papírja van Budapestnek: csőd jöhet karácsonyra – Karácsony Gergely azonnal megüzente, magukkal rántják az egész magyar gazdaságot
Az Állami Számvevőszék szerint Budapest idén év végére csődbe juthat, ha nem születnek érdemi lépések.
Egy év után kamatot vágott az amerikai jegybank - így reagáltak a piacok
A várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a jegybank. Egy év után ez volt az első...

Fontos döntéseket hozott szerdán a kormány, melyektől azt várják, hogy támogatják majd a belföldi turizmust a koronavírus-járvány miatti nehéz helyzetben – jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A lépések elsősorban a SZÉP-kártyát népszerűségét növelhetik, így többen költhetik el belföldön a nyaralásra szánt összeget.

 

2020 június 30-ig a SZÉP-kártyára utalt összegek mentesülnek a szociális hozzájárulási adó alól – mondta a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely. Emellett a közszférában az évente rekreációra adható összeget az eddigi 200 ezer forintról 400 ezerre emelte a kormány, a versenyszférában pedig 450 ezerről 800 ezerre nő a keret. Ezzel párhuzamosan az egyes alszámlákra utalható maximális összeg is változik:

  • szálláshelyre 225 ezer helyett 400 ezer forintot lehet utalni,
  • vendéglátásra 150 ezer helyett 265 ezer forintot,
  • szabadidős szolgáltatásokra pedig 75 ezer helyett 135 ezer forintot.

Rendkívül fontos lesz a vendéglátásban, turizmusban, hogy minél többen a hazai turizmus élénkítésében vegyenek részt, így ellensúlyozni lehet az idei vagy akár a jövő évben kieső külföldi turizmust mondta Gulyás.

További intézkedésként hozzátette, hogy az idegenforgalmi adót a szállásadónak december 31-ig nem kell beszedni, de az állam a szokásos kiegészítést kifizeti nekik.

forrás :www.portfolio.hu

Naptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
2025. szeptember 17. szerda
Zsófia, Hildegárd

Holnap
Diána
napja lesz.

Belépési nyilatkozat

Pályázatok

Prevenció és egészséges életmódra törekvés a Dunaferr Ifjúsági Szervezetnél

Dunaferr Ifjúsági Szervezet fejlesztése képzésekkel

Társszervezetek